Jak Sprzedajemy

Dlaczego Ci, których nieruchomości już sprzedaliśmy powierzyli nam je do sprzedaży?

Zwykle było to kilka powodów:

 1. Rodzina rozwijała się i potrzebne było większe lokum, albo kilka mniejszych.
 2. Potrzebowali oni pieniędzy na inną inwestycję.
 3. Chcieli podzielić majątek.
 4. Mieszkali za granicą i celem było spieniężenie nieruchomości w Polsce..
 5. Byli DEWELOPERAMI, interesowała ich zyskowna i szybka sprzedaż, a kierowanie marketingiem i sprzedażą było dla nich zbyt czasochłonne lub zbyt kosztowne.

Czasem również argumentem decydującym był któryś z poniższych elementów:

 1. Nie byli zaznajomieni z prawem związanym z nieruchomościami i potrzebowali kogoś, kto sprawnie i bezpiecznie przeprowadzi ich przez transakcję.
 2. Potrzebowali pomocy w określeniu ceny ofertowej, która nie zablokuje zainteresowania, a jednocześnie pozwoli sprzedać mieszkanie po uczciwej cenie.
 3. Nie wiedzieli jak przygotować atrakcyjną ofertę i promować ją tak, żeby było to skuteczne, a jednocześnie, żeby nie tracić pieniędzy.
 4. Chcieli oszczędzić sobie odbierania dziesiątek telefonów od innych biur nieruchomości oraz spotkań z klientami, z których nic nie wynika.
 5. Zwyczajnie nie zajmowali się zawodowo sprzedażą nieruchomości albo woleli zainwestować czas w swoją pracę lub biznes, w którym byli efektywni decydując się zlecić sprzedaż komuś, kto będzie skuteczny.

Na czym polega sprzedaż mieszkania przez pośrednika?

Wiele osób zastanawia się, jak samodzielnie sprzedać mieszkanie po raz pierwszy w życiu. Cały proces może okazać się zbyt trudny, a w ostateczności możemy dostać znacznie mniejszą kwotę niż oczekiwaliśmy lub nie sprzedać mieszkania wcale. W takim razie – jak najlepiej sprzedać mieszkanie? Tutaj pojawiamy się my – profesjonaliści, którzy doskonale wiedzą jakie kroki wykonać, aby sprzedaż mieszkania była zgodna z prawem i pasująca do oczekiwań sprzedającego. W tym momencie w Twojej głowie może pojawić się kolejne pytanie – jak sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości? Otóż, wystarczy skontaktować się z nami indywidualnie, a my zajmiemy się spokojnym i jasnym wyjaśnieniem całego procesu, który nie jest aż tak wymagający, jak mogłoby się wydawać. Istotne jest również to, że każdy z naszych Agentów rzadko prowadzi więcej niż 6 ofert. Właśnie dlatego, że ich uwaga nie jest rozproszona – są w stanie pracować efektywniej. Dokładnie wiemy, że sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości może okazać się nieco skomplikowana, jednakże z naszą profesjonalną pomocą cały ten etap pójdzie gładko. Zatem, jeśli zastanawiasz się jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami, które okażą się przydatne. Oprócz tego, nasi specjaliści zajmą się odpowiedzią na pytanie: jak sprzedać mieszkanie i kupić nowe? Tego i wiele więcej dowiesz się dzięki wykwalifikowanym osobom, które zajmują stanowisko w naszej firmie.

Poniżej etapy, których możesz się spodziewać współpracując z nami:

1. Poznanie Twojej sytuacji i Twoich oczekiwań względem sprzedaży.

2. Jak skutecznie sprzedać dom – poznanie nieruchomości i jej sytuacji prawnej

3. Analiza ceny, czyli jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości wiąże się z indywidualnymi powodami i oczekiwaniami każdego, kto do takowego procesu się przygotowuje. Narzędzia, cena ofertowa, strategie postępowania, najważniejsze punkty negocjacyjne – to podstawowe kwestie, które na samym początku należy wspólnie ustalić. Jak dobrze sprzedać mieszkanie? Otóż, wystarczy dokładnie sprecyzować wyżej wspomniane kwestie, dzięki czemu wspólnie z pośrednikiem będzie można dojść do konsensusu, który pozwoli na podejście do kolejnego etapu współpracy. Agent zdaje sobie sprawę z tego jak skutecznie sprzedawać nieruchomości, dlatego zgromadzenie jak najwięcej informacji będzie w tym przypadku pożyteczne.

Tutaj przychodzi czas na zapoznanie się ze stanem technicznym nieruchomości, technologią budowy oraz podstawą nabycia, księgą wieczystą, decyzjami podatkowymi, umowami dzierżawy i wszystkimi dokumentami związanymi z nieruchomością. Dzięki temu sprzedaż mieszkania przez agencję nieruchomości będzie łatwiejsza, a pośrednik będzie mógł przewidzieć cały proces transakcji. To z kolei pozwoli na jasne przedstawienie zdobytych informacji kupującemu.

Jest to jeden z etapów, które sprawiają największy kłopot sprzedającym. Jednak sprzedaż domu przez biuro nieruchomości musi przebiegać na z góry wytyczonych zasadach, które stawia sprzedający. To właśnie jedną z nich jest analiza ceny. Przy robieniu tego, warto wykonać kilka ułatwiających kroków:

 • Sprawdzamy ceny transakcyjne podobnych nieruchomości z Twojego budynku i okolicy.
 • Weryfikujemy obecną bezpośrednią konkurencję na rynku wtórnym i pierwotnym.
 • Wszystko to zestawiamy z danymi na temat zmian cen, które uzyskujemy dzięki współpracy z NBP.

4. Przygotowanie atrakcyjnej oferty, która przyciągnie kupujących, czyli jak skutecznie sprzedać mieszkanie?

5. Kolejny etap jak sprzedawać nieruchomości – promocja i poszukiwania klientów

6. Prowadzenie negocjacji, mediacji i całej transakcji, czyli najlepszy sposób na to, jak sprzedać nieruchomość

Tutaj rodzą się dwa kluczowe pytania: jak najłatwiej sprzedać mieszkanie oraz jak szybko sprzedać mieszkanie? Otóż, zawsze pośrednikowi zależy na skutecznej i bezpiecznej sprzedaży. Żeby to zrobić, przygotowujemy nasze oferty tak, aby kupujący mając do wyboru naszą ofertę oraz inną – wybierał naszą. W zależności od typu i stanu nieruchomości, Twojej sytuacji oraz od warunków, które ustaliłeś z Agentem, możliwe jest, że w ramach przygotowania oferty:

 • Podpowiadamy, co niewielkim kosztem możesz poprawić w mieszkaniu i ogólne wskazówki jak sprzedać mieszkanie w Warszawie.
 • Prowadzimy HomeStaging mieszkania tak, żeby przez bardzo dobre przygotowanie ostateczna cena była dla Ciebie dobra.
 • Robimy sesję zdjęciową nieruchomości, wizualizacje, spacer 3D lub film z Drona, żeby oferta przyciągała uwagę i jednocześnie pokazywała wszystkie niezbędne informacje nt nieruchomości.

W ramach działań:

 • Informujemy o Twojej ofercie kupujących, z którymi współpracujemy.
 • Oferta jest publikowana na ponad 25 portalach nieruchomościowych.
 • Na najbardziej efektywnych jest promowana tak, że wyświetla się na pierwszej stronie, wśród nieruchomości podobnych.
 • Jest ona co tydzień odświeżana na grupach dyskusyjnych na portalu Facebook, które skupiają potencjalnych kupujących.
 • Trafia do ponad 130 biur nieruchomości, a dzięki temu Agenci z innych firm mogą zaproponować ofertę Twojego mieszkania swoim kupującym (dla jasności: do Ciebie kontakt mamy tylko my).

Te elementy pozwalają na zwiększenie potencjalnej liczby kupujących w danym czasie, a tym samym – na ostateczną cenę.

W tym etapie skupiamy się na jasnych krokach, dzięki czemu będziemy posiadać dokładniejszą wiedzę jak sprzedać szybko mieszkanie. Trzymając się standardowych procedur, istnieje wyższa szansa na szybkie wykonanie całego zadania. Poniżej przedstawiamy niezbędne kroki:

 • Rozmawiamy z potencjalnymi nabywcami w Twoim imieniu.
 • Dla nabywców mamy jasny proces zakupu, a poprzez ich komfort, zwiększamy szanse na skuteczną sprzedaż.
 • Negocjujemy w Twoim imieniu, bo często odpowiednio prowadzone rozmowy decydują o kwocie sprzedaży 10 czy 20 tysięcy wyższej.
 • Prowadzimy mediacje, kiedy kupujący również korzystają z naszych usług, a wtedy szukamy jak najbardziej komfortowych warunków dla obydwu stron.
 • Zabezpieczamy transakcje odpowiednią umową, żeby móc bezstresowo przygotować się do umowy przedwstępnej i umowy przeniesienia własności.
 • Czuwamy na etapie przygotowań do umów notarialnych jak i czasie ich podpisywania w kancelarii.
 • Pomagamy w przekazaniu lokalu i dopilnowaniu formalności po przeprowadzeniu transakcji.

Jak sprzedać mieszkanie własnościowe – efekt finalny?

Efektem jest szybka i bezpieczna sprzedaż Twojego mieszkania w jak najlepszej cenie! Nasi klienci są pod wrażeniem tego, jak bezproblemowo i sprawnie przebiega ten proces. Zatem, jeśli zastanawiasz się jak sprzedać i kupić mieszkanie oraz jak sprzedać mieszkanie krok po kroku to zapraszamy do kontaktu. Z pewnością posiadamy komfortowe rozwiązanie, którego szukasz!