Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży podnosząc jego wartość?

Sprzedaż mieszkania to ważne przedsięwzięcie. Przy odpowiednim zaangażowaniu i wykorzystaniu wiedzy o obowiązujących standardach proces ten może stać się przyjemniejszy, przynieść dużą satysfakcję i zakończyć się sukcesem. Zastanawiasz się, jak samodzielnie sprzedać mieszkanie i jakie kroki podjąć, aby ułatwić sobie to zadanie i tym samym zwiększyć atrakcyjność nieruchomości na rynku?

Kilka ważnych wskazówek związanych z homestagingiem

Dzisiejszy rynek nieruchomości jest bogaty w wiele atrakcyjnych ofert. Istnieje kilka czynników, które mają znaczący wpływ na ogólny ich odbiór. Zastanawiając się, jak dobrze sprzedać mieszkanie, należy skupić się na pewnych kwestiach, które wyróżnią je na tle innych.

Od czego zacząć przygotowania do sprzedaży?

Na początku, najważniejsza jest ocena ogólnego stanu nieruchomości. Zadbanie o takie elementy jak wymiana popękanych kafelków, odmalowanie ścian czy naprawa wadliwych przedmiotów jest bardzo istotne i znaczące dla finalnego odbioru. Następnie, należy zatroszczyć się o porządek w mieszkaniu i wyczyścić każdy jego kąt.

Po takim odświeżeniu przestrzeni dobrze podjąć decyzję o tym, jakie meble i rzeczy chcemy, aby w nim zostały, a które z nich zabieramy ze sobą. Warto odnowić stare przedmioty, aby na dłużej mogły posłużyć nowym właścicielom. Z kolei, jeśli planowo mieszkanie ma zostać opróżnione ze wszystkich mebli, należy wyposażyć pustą przestrzeń w nawet niedrogie rzeczy, aby nieruchomość nie traciła na wartości.

Postaw na neutralny wystrój

Kluczowe dla szybkiej i zadowalającej sprzedaży jest także zadbanie o schludny i neutralny wygląd mieszkania. Wybierając stonowane kolory ścian i wyposażenia, dajemy kupującym możliwość samodzielnego zorganizowania przestrzeni w odpowiadający im sposób. Z tego powodu warto zrezygnować z nadmiaru dekoracji czy intensywnej kolorystyki i postawić na prostotę, co wpłynie na estetykę mieszkania i zachęci do złożenia oferty.

Ociepl wnętrze

Puszysty dywanik, kilka starannie ułożonych poduszek czy koszyk owoców na blacie pozwolą stworzyć odpowiedni nastrój i domowy klimat. Ciekawym dodatkiem będą również doniczki ziół na kuchennym parapecie, wazon ciętych kwiatów bądź roślina doniczkowa, której obecność ożywi całe pomieszczenie.

Odpowiednie zdjęcia kluczem do sukcesu

Jednym z ostatnich etapów przygotowywania nieruchomości do sprzedaży jest zrobienie jej zdjęć. Do tej kwestii należy przyłożyć szczególną uwagę, bo to właśnie fotografie są pierwszym elementem wpływającym na ocenę potencjalnych kupców – mówi się wręcz, że ludzie kupują oczami. Wybierając odpowiednie kadry, porę dnia, w której mieszkanie prezentuje się najkorzystniej oraz dbając o dobrą jakość i klimat zdjęć, zdecydowanie poprawiamy ostateczny wygląd i atrakcyjność oferty.

Warto jednak zdecydować się na sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości. Agent nieruchomości zna wszystkie niezawodne techniki związane z podwyższaniem wartości mieszkania. Ze względu na swoje doświadczenie z powodzeniem usprawni cały proces w celu szybkiej sprzedaży i wysokiego zysku finansowego, angażując najlepszych na rynku specjalistów od fotografii i aranżacji wnętrz.

Zapraszamy do odwiedzania naszych mediów społecznościowych.

Instagram: https://www.instagram.com/_place4you_/

Facebook: https://www.facebook.com/place4you0realestate/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC7VpRAg2IEWzqQmVa_e3CAw

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Place4You z siedzibą przy , (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@place4you.pl. Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.