Współpraca z pośrednikiem – czego możesz się spodziewać?

Na rynku obrotu nieruchomościami pośrednicy reprezentują obie strony – kupujących / inwestujących w nieruchomości  oraz sprzedających. Obecnie zawód pośrednika zyskuje coraz większe zaufanie wśród Polaków a jakość obsługi staje się coraz lepsza. Grono zadowolonych klientów i profesjonalnych pośredników zdecydowanie się powiększa.  Nadal jednak możemy spotkać głosy odradzające taką współpracę .

Czy faktycznie jest się czego obawiać?  Jak pośrednicy pracują na to aby dostarczać usługę na najwyższym poziomie?  Zapraszamy do krótkiej lektury – postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Pośrednictwo – co wchodzi w zakres usługi?

Zapewne zdarzyło Ci się usłyszeć nieprzychylne opinie na temat biur nieruchomości i obsługi jaką oferują. Często dzieje się tak dlatego, że pośrednik nie nawiązuje relacji z klientem i niezbyt dokładnie bada jego oczekiwania. Na tym etapie już łatwo o nieporozumienia i brak satysfakcji ze współpracy. Dlatego tak zasadnicze jest zbudowanie zaufania i dokładne ustalenie zasad i zakresu współpracy.  Możesz oczekiwać pomocy i doradztwa już w momencie formułowania strategii sprzedaży i strategii marketingowej . Pośrednik po zapoznaniu się z dokumentacją i nieruchomością, która jest przeznaczona  do sprzedaży , opracowuje koncepcję na efektywną sprzedaż,  przygotowuje nieruchomość tak aby prezentowała się jak najlepiej a zakres tych działań jest szczegółowo ustalany w czasie podpisywania umowy. Następny etap to aktywna sprzedaż profesjonalnie przygotowanej oferty. To czas kontaktu z potencjalnymi i klientami i prezentowanie nieruchomości. Weryfikacja klientów, spotkania, negocjacje, przygotowanie transakcji – o nic nie musisz się martwić  i oszczędzasz wiele cennego czasu. Czy to nie brzmi zachęcająco ? W Place4you tak właśnie pracujemy i z radością obserwujemy jak nasi koledzy i koleżanki z innych biur również wdrażają taki model pracy z ofertą i współpracy z klientem sprzedającym. Niesie on ze sobą korzyści dla obu stron – przekonujemy się o tym my i nasi klienci.

A co jeśli chcesz kupić nieruchomość i potrzebujesz w tym wsparcia?

W tej sytuacji działa bardzo podobna zasada – 100 % zaangażowania agenta i jasne reguły współpracy.  Nie tylko brak  dobrej znajomości rynku nieruchomości ale tez zwyczajny brak czasu powoduje, że coraz więcej osób korzysta z usługi poszukiwania nieruchomości z agentem. Przeglądanie ofert na portalach ogłoszeniowych, telefonowanie do właścicieli lub biur nieruchomości,  weryfikowanie stanu prawnego i technicznego nieruchomości ,umawianie spotkań, jeżdżenie na prezentacje , negocjacje, przygotowanie transakcji, konsultowanie umów, dokumentacja dotycząca przekazania nieruchomości – to jest cała masa działań, które muszą być przeprowadzone starannie aby osiągnąć zamierzony cel – kupić wymarzoną nieruchomość sprawnie i bezpiecznie. Tak wykonanej usługi klienci oczekują i my taką usługę oferujemy.

Wszędzie tylko profesjonalni agenci?

W dobie ogromnej łatwości wyrażania swojego zdania w Internecie, często anonimowo, wciąż będą się pojawiały negatywne opinii. I słusznie – niekiedy pośrednicy zasługują na nieprzychylną ocenę ponieważ nie dopełnili swoich obowiązków, niekiedy po prostu brakuje im dostatecznego doświadczenia.

Nasz zespół to w większości specjaliści, którzy mogą się pochwalić długim stażem w branży  nieruchomości, wypracowali swój styl pracy i wiedzą co działa, a co nie jest skuteczne.

Niektóre rekomendacje zadowolonych klientów znajdziesz tutaj https://place4you.pl/

A na  czym polega różnica między naszym modelem sprzedaży a modelem innych biur, z którym możesz się jeszcze spotkać – postaramy się przybliżyć w kolejnym artykule.

Jeśli już teraz byłbyś zainteresowany rozmową – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Place4You z siedzibą przy , (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@place4you.pl. Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.